Programa


Barcelona Startup Congress 2021

23 de marzo



GASTRONOMÍA E INNOVACIÓN




09.45h - Gastronomía e innovación, la receta perfecta


José Andrés

Chef internacional


Jordi Gamez

Fundador y CEO


Gastro Ventures

Sergi Playà

Cofundador y CEO


Becrit

Helena Perelló

CCO


Atrápalo
Moderadora

EMPRENDIMIENTO Y NUEVAS INICIATIVAS


10.30h - Emprender antes de los 30


Aleix Puig

Ganador de Masterchef 7 y Cofundador


Vicio

Itzan Escamilla

Actor y Cofundador


Kopskam

Gonzalo Vila

Cofundador


Kopskam

Raimon Recoder

Cofundador y Director general


Grupo AMANO y Barcelona Startup Congress
Moderador

BARCELONA, UNA CIUDAD EN MOVIMIENTO




11.15h - Filmin: plataformas y nuevos formatos de contenido


Juan Carlos Tous

Cofundador y CEO


Filmin

Carlos R. Ríos

Director


D'A Film Festival Barcelona
Moderador



12.00h - Barcelona, ciudad de innovación


Anna Gener

CEO


Savills - Aguirre Newman Barcelona

Pilar Conesa

Directora


Anteverti

Laura Urquizu

CEO


Red Points

Marta Casado

Periodista


ACN
Moderadora

12.45h - Festivales de música: el motor de la industria cultural


Gemma Recoder

Directora


Canet Rock

Dani Poveda

Director


VIDA Festival

Miquel Fernández

Director


Clipper’s Live

Esteve Lombarte

Fundador


Acqustic

María José Gómez

Directora


Time Out Barcelona
Moderadora

DEEP TECH, UN ACELERADOR DE INNOVACIÓN


13.15h - Emprender en deep tech: del laboratorio al mercado


Ismael Almazán

CEO


FYLA

Elena Martínez

CEO


ATRIA Innovation

Carlos Abellán

CEO


Quside

Adriaan Landman

COO


AllRead Machine Learning

Sergio Sáez

Cluster Manager


Secpho
Moderador

14.00h -BSC TV, la plataforma inteligente para el sector emprendedor


Albert Iruela

Cofundador


Omnios

Ariadna Valls

Directora de comunicación


Barcelona Startup Congress

LA DIGITALIZACIÓN DEL MERCADO DESDE UNA PERSPECTIVA MULTISECTORIAL


15:00h - La nueva movilidad: sostenible, segura y compartida


Josep Maria Albert

CEO


Youin

Timo Buetefisch

Cofundador y CEO


Cooltra

Falk Siegel

Cofundador y CEO


Kleta

Mario Brassesco

Investment Manager


Encomenda Smart Capital
Moderador

15:45h - La digitalización como herramienta de mejora vital


Ignasi Giralt

Country Growth Manager Spain


Revolut

Carlos Buenosvinos

CEO


SEAT:Code

Claudia de la Riva

Fundadora y CEO


Nannyfy

Eneko Knörr

Fundador


AngelClub y Onyze
Moderador

LA NUEVA COMUNICACIÓN


16:30h - Encuentra tu propia voz: el caso CANADA


Alba Barneda

Global Head of Production


CANADA

Oscar Romagosa

CEO & Executive Producer


CANADA

17:00h - Creadores de contenido: ¿el futuro del entretenimiento audiovisual?


Melo Moreno

Creadora de contenido


You Tube

Salva

Creador de contenido


You Tube

Korah

Creador de contenido


You Tube

Paco Nicolás - "Paconi"

Talent Manager & Project Lead


Paconi Hub

David Peris-Mencheta

Cofundador


Grupo AMANO y Barcelona Startup Congress
Moderador

24 de marzo



BOOSTING TALENT REVOLUTION IN THE FUTURE OF WORK. ARE YOU IN?, BY VALKIRIA INSTITUTE FOR FUTURES


09:05h - Discover your Talent Strategy for thriving in the New World


English

Steve Cadigan

Founder


Cadigan Talent Ventures LLC



09:45h - Envisioning Talent 2030 in Europe


English

Claudia Dakhil

Founder


Meetandmap

Maryrose Francisca

Director and Executive Coordinator


Skills Zone Malta

Gabriel Rissola

Senior Scientist & Scientific Committee Member


Joint Research Center – JRC of European Commission

Isabel Sabadí

Managing Director


22@ Network Barcelona
Moderator

10:30h - Innovative Talent Ecosystem such as innocities Barcelona- Tel Aviv –Singapore


English

Hila Oren

CEO


Tel Aviv Foundation

Anupam Yog

Mindfulness Coach | Urbanist


Conscious Cities (Singapore)

Miquel Barceló

Advisory board of 22@ Network BCN


Innopro Consulting

Ignasi Clos

Cofounder, Open Innovation Consultant, & Business Mindshaker


SDLI - Societat de la Innovació

Carine Lebecque

Consultant on projects related to Global Talent, Cities Attractiveness and Tech Industry


Ma Consulting

Iolanda Triviño

CEO & Founder


Valkiria Institute For Futures
Moderator

12:00h - Nuevos Modelos de Innovación Abierta: Corporate Venture Building


Pablo Valderrama

Gestor


3D Factory incubator Leitat Technological Centre

Dionís Guzman

Director de Barcelona


ISDI Digital & Institute for the Future

Veronique Barlagne

Fundadora y CEO


Baruch Consulting

Xavier Moreno

Director de operaciones de marketing y ventas


Ricoh

Luz López

Directora de ecosistemas de Más Empresa


Fundación Ibercaja

Luis Font

CEO


Agile Sales & Marketing
Moderador

INNOVACIÓN EN REAL ESTATE


13:00h - Innovación y futuro en Real Estate. ¿Hacia dónde vamos?


Mikel Echavarren

CEO


Colliers

Ismael Clemente

CEO


Merlin Properties

Nicolás Salame

Cofundador y CEO


Akiles

Mireia Garcia

CEO


Innomads
Moderadora

13:45h - El sector inmobiliario, cada vez más tecnológico


Ricard Garriga

CEO


Trioteca

Elvira Conejero

Fundadora y CEO


Labit Group

VENTURE CAPITAL, EL IMPULSO DEL SECTOR STARTUP


15:00h - International Venture Capital. Learnings and Challenges


English

Mike Zayonc

Founder


Plug & Play Supply Chain

M. Baum

Founder & CEO


WLOUNGE ecosystem & MAGDA GROUP upcoming European fund of funds

Helena Torras

Managing Partner


Managing Partner Seastainable Capital

Natalia Olson-Urtecho

Former member of the innovation advisory council


White House
Moderator

15:45h - Scalability and Growth: This Is What We Know


English

Rob Cassedy

CEO


Wallapop

David Riudor

CEO


Goin

Jonathan Escobar

CEO


ActioGlobal
Moderator


iFEST, LA GRAN FINAL AL BARCELONA STARTUP CONGRESS


16:30h - Inauguració

A càrrec del Sr. Joaquim Ferrer, secretari d'Empresa i Competitivitat


16:55h - Exposició dels equips finalistes

DOMHAM - CE Monlau


Players: Iván Muñoz, Cristina Rojano, Nune Mkhsyan, Marina Ramon Escudero i Ani Aveu
Shaker: Alba Ferré
Repte: CANON - Com us imagineu els llocs de treball del futur?


Co-gether - Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi


Players: Anna Reyes, Selene Riba, Paula Garcia, Blanca Serra, Victor Landete i Andrea Hernández
Shaker: Álvaro González
Repte: INNOMADS - Com seran les llars del futur?


e-Ferrer - Jesuïtes Sarrià - Sant Ignasi


Players: Alexander Diego, Maria Sans, Alex Pérez , Jordi Feijoo i Julio Pardo
Shaker: Olga Turró
Repte: VICENTE FERRER - Com digitalitzar la relació entre padrins/madrines i la nena o nen apadrinat a l’Índia?


MOVEN - Col·legi Claret


Players: Oleguer Vilella, Pol Navarro i Martí Ferrer
Shaker: Mercè Fitó
Repte: ENERTIKA - Com podem aconseguir una energia més sostenible i social a través de l’Energia Col·laborativa?


Family Cloud Channel - Col·legi Claret


Players: Andrea Izaguirre, Laia Garcia, Albert Alonso, Magalí Marín i Vega Carmona
Shaker: Mercè Fitó
Repte: CST i AJUNTAMENT DE TERRASSA - Com disminuir la solitud no volguda?


Sin tabús, más consciencia - ELEMENTO - Escola tècnica de Girona


Players: Stefany Sanchez, Sandra Bravo, Andres Aristizabal i Mar Vilajoana
Shaker: Joan Palahí
Repte: DEXEUS - Com podem millorar l’experiència de pacient ginecològica d’un target infanto-juvenil?


Inven - UPC


Players: Martí Negre, Jordi Montoliu, Lorenzo Burges i Marc Oruño
Shaker: Martí Negre
Repte: MWC - Com la tecnologia (5G, IoT, IA, Cloud…) pot ajudar a millorar la vida de les persones?


KADE - La Salle


Players: Julia Cochs, Sergi Hernández, Víctor Virgili i Oriol Domingo
Shaker: Maria Pilar Salvadó
Repte: PARC CIENTÍFIC - Com fomentar vocacions científiques entre els joves?


Elderbed - ESCI-UPF


Players: Xavier Payan, Martí Parera, Sara Polo i Arnau Andrews
Equip guanyador del programa T'ACTIVA


SOS Tenert - URV


Players: Thais Rocha, Melissa Andrea Prieto i Marta González
Shaker: Yakeline Tobón
Repte: ZURICH - Com crear un score (puntuació) de sostenibilitat de les empreses?


Greengy-Sostenibilidad energética - URV


Players: Gerard Ortiz, Nazar Romaniv i Marc Lluís br /> Shaker: Yakeline Tobón
Repte: NATURGY - Com facilitar la vida a les llars fent un ús eficient dels recursos energètics a partir de les noves tecnologies?




18:30h - Entrega dels 5 premis

Lliurament del Premi Aticco Lab al projecte base amb més potencial

Lliurament del premi La Salle Technova al projecte més escalable

Lliurament del premi EADA Business School al centre més innovador.

Lliurament del premi TEAMLABS a tots els i les shakers

Lliurament del premi 24h d’innovació Barcelona del Departament d’Educació al prototip d’alumnat de FP més innovador, realitzable i més ben desenvolupat 24h d’innovació Barcelona




18:45h - Entrega del gran premi final i clausura de l'acte iFest


A càrrec del Sr. Joaquim Ferrer, secretari d'Empresa i Competitivitat

INSCRÍBETE